Gabinet weterynaryjny VETMEDICA Poznań

Wychodzimy z założenia, że każde zwierzę jest wyjątkowe, dlatego zasługuje na wyjątkowe podejście do problemu, z którym do mnie przychodzi. Nasz gabinet weterynaryjny został stworzony jako miejsce, w którym zaangażowanie, wiedza i umiejętności będą wyznacznikiem jakości usług. Oferujemy kompleksowe zabiegi z zakresu medycyny weterynaryjnej: profilaktykę, leczenie oraz zabiegi chirurgiczne. Zapewnienie fachowej i czułej opieki nad czworonożnym pacjentem jest dla nas najważniejsze. Naszym obowiązkiem jest dbanie o to, aby otrzymali Państwo pełną informację na temat ich zdrowia i leczenia. Nie poprzestajemy na raz zdobytej wiedzy, tylko ciągle pogłębiamy swoje umiejętności poprzez uczestniczenie w szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach naukowych. Jesteśmy przekonane, że stawiając na profesjonalizm i zaangażowanie zapewnimy Państwa podopiecznym opiekę na najwyższym poziomie. W naszym gabinecie dbamy również, by zawsze panowała przyjazna, bezstresowa atmosfera.

Serdecznie zapraszamy do gabinetu weterynaryjnego na osiedlu Powstań Narodowych 31, na Poznańskich Ratajach!

lek. wet. Anna Szczuko-Aleksandrowicz & lek. wet. Marzena Szczygieł

O NAS:

Lekarz weterynarii specjalista chirurg ANNA SZCZUKO-ALEKSANDROWICZ:

Ukończyłam studia na Wydziale Medycyny Weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w 2010 roku. Staż absolwencki odbyłam w Przychodni Weterynaryjnej Małych Zwierząt w Szczecinie.
W 2011 roku dołączyłam do zespołu lekarzy Gabinetu weterynaryjnego Animal  dr. Radosława Przybylskiego w Poznaniu, gdzie przyjmowałam psy, koty, zwierzęta futerkowe oraz małe gryzonie. Tam poznałam doktor Marzenę Szczygieł i od razu poczułam, że w przyszłości stworzymy zgrany duet!

W 2016 roku postanowiłam spróbować własnych sił i otworzyłam swoją prywatną praktykę weterynaryjną na Poznańskim Antoninku. Po trzech latach nasze drogi zawodowe z doktor Marzeną się zeszły i zdecydowałyśmy się połączyć siły, przenosząc gabinet VETMEDICA do nowego, większego lokalu na Poznańskich Ratajach.

W 2019 roku ukończyłam trzyletnie studia podyplomowe  i zdałam państwowy egzamin specjalizacyjny z chirurgii weterynaryjnej na wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, uzyskując tytuł specjalisty chirurga.

Od lat pasjonuje się chirurgią weterynaryjną oraz diagnostyką obrazową taką jak RTG, USG i EKG. W szczególności ważna jest dla mnie kompleksowa opieka geriatryczna. Staram się nieustannie rozwijać swoją wiedzę, m.in. dzięki licznym konferencjom i szkoleniom, na których zdobywam nowe umiejętności zarówno teoretyczne jak i praktyczne.

Szkolenia:

 • „Schorzenia psów rosnących ras dużych” Wrocław, 04.2009
 • „Warsztaty Parazytologiczne: Diagnostyka, profilaktyka i terapia chorób pasożytniczych psów i kotów ” Poznań, 12.2011r.
 • „Diagnostyka różnicowa bakteryjnych chorób skóry u psów i kotów” Wrocław, 12.2012r.
 • „Warsztaty EKG” Warszawa, 12.2012r.
 • „Konferencja weterynaryjna Praktycy Praktykom „Dermatologia bez Tajemnic” Warszawa, 01.2013r.
 • „Podstawy diagnostyki RTG u psów i kotów” Poznań, 03.2013r.
 • „Intensywna terapia i choroby układu oddechowego małych zwierząt w praktyce” Warszawa, 05.2013r.
 • „Kardiologia małych zwierząt w praktyce” Warszawa, 09.2013r.
 • „Diagnostyka ultrasonograficzna jamy brzusznej małych zwierząt” Poznań, 03.2014r.
 • „Nefrologia” Wrocław, 04.2014r.
 • „Nefrologia i urologia małych zwierząt w praktyce” Warszawa, 05.2014r.
 • „Chirurgia szczękowo-twarzowa i stomatologia” Warszawa, 05.2015r.
 • „Kardiologia weterynaryjna” Poznań, 09.2015r.

Prywatnie właścicielka ryżowca siwego imieniem Andrzej, oraz wielbicielką wszelkich psów molosowatych a w szczególności dogów niemieckich.

Lekarz weterynarii specjalista radiolog MARZENA SZCZYGIEŁ:

Ukończyłam studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w 2009 roku.

Staż absolwencki odbyłam w Klinice Weterynaryjnej Olwet w Olsztynie.

Wraz z doktor Anią należałam do zespołu lekarzy Gabinetu weterynaryjnego Animal dr. Radosława Przybylskiego w Poznaniu.

W 2016 roku ukończyłam trzyletnie studia specjalizacyjne, a następnie zdałam państwowy egzamin specjalizacyjny z radiologii weterynaryjnej na wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, uzyskując tytuł specjalisty radiologa.

Prywatnie jestem właścicielką 10 letniej kotki Rysi, oraz wielbicielką ciężkiej, rockowej muzyki:)